Obserwatorzy

wtorek, 15 października 2013

Produkty których należy unikać przy redukcji tkanki tłuszczowej.

Chciałbym wam przedstawić jakie produkty należy wyeliminować z naszego jadłospisu żeby schudnąć. O to one :
- mleczne czekolady,
- tak zwane fast foody,
- słodzone, gazowane i energetyczne napoje,
- białe pieczywo, bułki maślane i wszelkie pączki, rogaliki,
- przede wszystkim słodycze,
- banany w dużych ilościach też nie są wskazane,
- smażone potrawy, szczególnie w panierce, bądź smażone na głębokim oleju,
- słodzone kakao.

Produkty którymi możemy zastąpić słodycze i słodzone napoje :

- miód - jest o wiele zdrowszy,
- pijemy tylko wodę lub wodę z cytryną i miodem, oczywiście herbata i kawa też mogą być (lecz nie przesadzajcie z tą kawą ;) )
- gorzka czekolada, pamiętamy żeby nie zawierała cukru, a tym bardziej naszego wroga, czyli fruktozy, musi również mieć ponad 70% zawartości czystego kakao, może zawierać skórkę pomarańczy lub inne dodatki,
- chleb pełnoziarnisty, bułki własnego wypieku (na swoim zakwasie),
- owoce typu pomarańcze, kiwi, ananasy, mogą posłużyć nam do zrobienia pysznej sałatki owocowej, która jest bardzo zdrowa i jak najbardziej wskazana dla osób odchudzających się.

UWAGA :  Nie katujmy siebie, niezdrowe produkty eliminujmy z jadłospisu stopniowo. Nie wszystkie naraz. To tylko pogorszy nasz stan zdrowia.Nie damy rady zmienić nawyków żywieniowych z dnia na dzień. Gdy wyeliminujemy słodkie napoje z jadłospisu dajmy sobie jakiś czas przerwy i dopiero potem wyrzućmy słodycze i tak po kolei. Stopniowo! Zwracajmy uwagę na swój organizm i jego reakcje , ponieważ gdy wszystko odstawimy, po kilku tygodniach możemy nie dać rady, rzucić się na słodycze i tyle z naszej diety.Oczywiście kawałek ciasta na deser po niedzielnym obiedzie nikomu jeszcze nie zaszkodził i możemy dać sobie taką nagrodę po tygodniu zdrowego odżywiania.W następnych postach napiszę ćwiczenia które rozwijają dane partie mięśni i możemy je wykonywać w domu, jak i aeroby które pomogą nam schudnąć.
Pozdrawiam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz